• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

Bina Çevresi Sağlık Raporu;


MEB Özel Danışmanlık olarak bizler de bu amaçla binanızın ve bina çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna dair raporun alınmasını sağlamaktayız. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları standartlar yönergesine ve yönetmeliğe uygun bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlamakta ve süreci takip etmekteyiz.

        Kurs açma işlemi sırasında kurs açılacak binada umuma açık mekan ve alkollü mekan olmamasına dikkat edilmelidir. Anaokulu açmak isteyenlerin ise 100 metre yakınında olmamalıdır.

Özel Okul açarken, Özel Kurs açarken, Özel Kişisel Gelişim Kursu Açarken , Özel Açık Öğretim Kursu Açarken , Özel Yetenek Kursu Açarken, Özel Yabancı Dil Kursu Açarken, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açılışı işlemleri sırasında Özel Öğretim Kurumu olacak binaya ait Toplum Sağlık Müdürlüğü onaylı Bina Çevre Sağlık Raporu Alınmalıdır.Bina çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna dair raporu almanızı sağlayacak:

  • Çevre düzenlemelerini,
  • Yönetmeliğe uygun şekilde iyileştirme, tadilat ve onarım planlamasını da yapmaktayız.

Hem maliyet hem de zaman kayıplarından sizi kurtararak başvuru sürecinizin eksiksiz ve hızlı sonuçlanmasını sağlamaktayız. İlgili mercilere başvurarak raporu temin ederken başvuru dosyasında olması gereken diğer belgeleri de temin etmekteyiz.

Tüm bu süreçler sonunda bina çevresinin eğitim – öğretim açısından sağlıklı olduğu ve öğrenciler için herhangi bir sağlık problemi yaratmayacağına dair raporunuzu alarak en önemli başvuru adımlarından birini tamamlamaktayız.