• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

ÖZEL KURSLAR

ÖZEL KURSLAR

Çalışma hayatının içerisinde, trafik, iş yoğunluğu, toplantılar derken boğulup girişimciler için kurs açma ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Bu çerçevede Kurs Açma fikriniz varsa, Kurs açmak istiyorsanız tüm detayları haberimizin devamında siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Türkiye’de gelir durumunun yükselmesi ile birlikte anne ve babalar çocuklarını özel yetenek kurslarına, özel eğitim kurslarına ve özel mesleki kurslara kayıt ettirmesi, burada daha kaliteli vakit geçirmesi için artış gösteriyor. Kayıt sayısının artmasıyla birlikte Sanat kursu açma, yabancı dil kursu açma ve bunlar gibi kurs açma fikri yatırımcılara daha cazip gelmeye başladı. Eğer sizin de Kişisel gelişim kursu açma, dans kursu açma, bale kursu açma, müzik kursu açma, kpss kursu açma, yabancı dil kursu açma planınız varsa, aşağıda mevzuat ve belgeler ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

ÖZEL KURS KURUCUSU OLMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Özel Kurs açacak veya açılmış bir kursu devralacak kişilerde aşağıda bahsedeceğimiz şartların olması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az ilkokul mezuniyet derecesine sahip olmak,

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun (TCK) 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar, topluma karşı suçlar, kişilere karşı suçlar ile uluslararası suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan mahkûm edilmemiş olmak.

KURS MÜDÜRÜ OLMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun olan kişilerin Kurs Müdürü olmasında bir sakınca yoktur.

Eğer 2 şartı da taşıyorsanız hem Kurucu hem de Sorumlu Müdür olabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen kriterlere uygun olan her birey kurum açabilir. Buna ilave olarak eğitim kursu olacak binaya ait standartlar aşağıda belirtilecektir.

Bale kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait, dans kursu olarak açmak istediğiniz binaya ait, müzik kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait en az bir tane uygulama dersliği ve bir tane teorik derslik olmalıdır. Yine yabancı dil kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait yerde 1 tane teorik derslik olması yeterlidir.

Sanat kursu olarak açılacak yerde, drama kursu olarak açmak istediğiniz yapıda, Bale kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait, dans kursu olarak açmak istediğiniz binaya ait, müzik kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait en az bir bay ve bir bayan olmak üzere iki adet tuvalet olmalıdır. Yine yabancı dil kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait yerde yine iki tuvalet olmalıdır.

Sanat kursu olarak açılacak yerde, drama kursu olarak açmak istediğiniz yapıda, Bale kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait, dans kursu olarak açmak istediğiniz binaya ait, müzik kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait bir adet müdür odası ve bir adet öğretmenler odası olmalıdır. Yine yabancı dil kursu olarak açmak istediğiniz yapıya ait yerde bu odalar olmalıdır.

mebozel