• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

OKUL MÜDÜRÜ VEYA KURS MÜDÜRÜ OLMA ŞARTLARI

OKUL MÜDÜRÜ VEYA KURS MÜDÜRÜ OLMA ŞARTLARI

Özel anaokulu açmak isteyen girişimciler, özel kişisel gelişim kursu açmak isteyen, özel yetenek kursu açmak isteyen, özel sürücü kursu açmak isteyen girişimcilerin öğrenmek istediği konulardan biri de açmak istediği kuruma ait kimler kurucu olur, kimler kurs veya anaokulu müdürü olur sorusunun cevabı hakkında yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli madde özel okul, özel anaokulu açacak ve özel muhtelif kursu açacak olan gerçek kişiler veya tüzel kişilerin hepsi kesinlikle Türk vatandaşı olmak zorundadır.

Anaokulu açacak olan kişi ve anaokulu kurucusu olacak kişinin T.C. vatandaşı olması yeterlidir, herhangi bir eğitim seviyesin aranmaz. Ancak ana okulu müdürü olacak kişide aranan şartlar nelerdir diyorsanız, öncelikle kişi üniversitelerin ana okulu öğretmenliği mezunu veya ilköğretim öğretmeni olmak zorundadır, veya eğitim fakültelerinden mezun olup en az 2 yıl milli eğitimde atamalı olarak görev yapmış olan kişiler ana okullarında müdür olarak çalışabilirler.

Rehabilitasyon merkezi açmak isteyen ve sürücü kursu açmak isteyen kişiler kurucu veye kurucu temsilcisi olarak belirleyeceği kişiler kesinlikle 4 yıllık fakültelerin bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Özel okul açacak olan kişilerde herhangi bir yetki yada mezuniyet aranmaz, T.C. vatandaşı olması yeterlidir. Yine okul müdürü olacak kişi 4 yıllık eğitim fakültesi mezunu ve en az 2 yıl milli eğitimde atamalı çalışmış olması gerekir.

Özel öğretim kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler, özel öğretim kursu kurucusu veya kurucu temsilcisi kesinlikle eğitim fakültelerinin veya fen edebiyat fakültelerinin bölümlerinden mezun olmak zorundadırlar.

Kişisel gelişim kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, kişisel gelişim kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes kişisel gelişim kursu kurucusu veya kişisel gelişim kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Müzik kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, müzik kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes müzik kursu kurucusu veya müzik kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Dans kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, dans kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes dans kursu kurucusu veya dans kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Yaratıcı drama kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, Yaratıcı drama kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes yaratıcı kursu kurucusu veya yaratıcı drama kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Oyunculuk kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, oyunculuk kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes oyunculuk kursu kurucusu veya oyunculuk kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Tiyatro kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, tiyatro kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes tiyatro kursu kurucusu veya tiyatro kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Kpss kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, kpss kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes kpss kursu kurucusu veya kpss kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Uzaktan eğitim kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, uzaktan egitim kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes uzaktan eğitim kursu kurucusu veya uzaktan eğitim kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Matematik kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, matematik kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes matematik kursu kurucusu veya matematik kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Mesleki gelişim kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, mesleki gelişim kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes mesleki gelişim kursu kurucusu veya mesleki gelişim kursu kurucu temsilcisi olabilir.

Fotografcılık kursu açacak olan kişilerde aranan özellikler T.C. vatandaşı olmak zorunda, kişisel gelişim kursu kurucu temsilcisi olma şartları nelerdir diyorsanız, T.C. vatandaşı olan herkes kişisel gelişim kursu kurucusu veya kişisel gelişim kursu kurucu temsilcisi olabilir.

mebozel

Mesajınızı bırakın