• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

Özel Anaokulu Açma ve Özel Okul Açma Şartları

Anaokulu açmak isteyen ve Özel okul açmak isteyen girişimcilerin bilmesi gereken önemli hususları sizlerle paylaşmak istiyorum. Anaokulu nasıl açılır, anaokulu açmak için şartlar nelerdir, anaokulu açmak için gereken evraklar nelerdir, Anaokulu açarken dikkat edilecek hususlar nelerdir diyorsanız , yine Özel Okul açmak için neler yapmalıyım, Özel Okul açmak için nelere dikkat etmeliyim, Özel Okul nasıl açılır, Özel okul açmak için gereken evraklar nelerdir diyorsanız bizlerden alacağınız bilgiler dahilinde işlerinizi daha kolay ve hızlı sonlandırabileceksiniz.

Bu hususta dikkat edilecek en önemli nokta 100 metre kuralıdır. Özel Anaokulu açmak isteyen veya Özel Okul Açmak isteyen girişimcilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta Okul açılacak yere 100 metre yakınında umuma açık,alkollü mekan, kahvehane, internetcafe ve bunlar gibi mekanlar yanında patlayıcı üretim yapan işyerleri, akaryakıt istasyonları olmaması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığının önem verdiği ve dikkat ettiği önemli hususlardan biride Güvenlik Soruşturması hakkındadır. Yeni yapılan düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açacak Kişilere ait ve kurumda çalışacak kişilerin tamamından Güvenlik Soruşturması Talebinde bulunacaktır.

Yine Anaokulu açmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biride yangın yönetmeliğine uygunluğudur. Okul açılacak mekanın ilgili birimlerden eğitim kurumu açılmasında bir sakınca olmadığına dair rapor alması gerekmektedir.

Bunun yanında Özel Anaokulu açılmak istenen binaya ait hijyen ve çevre sağlık birimlerinden Çevre Sağlık Raporu alınması gerekmektedir.

Ayrıca kurum açılacak binaya ait Teknik rapor hazırlanmalı ve bu rapor ilgili deprem yönetmeliğine uygun şekilde hazırlanmalıdır. Kuruma ait hazırlanacak olan teknik raporda beton analiz değerleri ve statik rapor analiz değerleri belirtilmesi gerekmektedir.

Özel Anaokulu açılacak yapılarda öğrencilerin ihtiyacını karşılamak amacıyla oyun bahçesi , okul bahçesi , paslanmaz çelikten yapılmış su deposu gibi noktaların olması gerekmektedir.

Bu standartlara uygun olan yapı ve kişilerin kurum açmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Daha detaylı bilgiler için sizlere yardım olacağız.

mebozel

Mesajınızı bırakın