• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

Teknik Rapor Hazırlanması ve Yerleşim Planı ( Röleve)

Özel öğretim kurumu açarken istenen evraklardan bir tanesi de teknik rapordur. Buna statik rapor veya deprem raporu olarakta değerlendirebilirsiniz. Hazırlanmış olan teknik raporda kurum açılacak olan binaya ait dayanıklılık değerleri, bina taşıma kapasitesi ve binanın depreme karşı dayanıklılığı belirlenir.

Mühendisler odasına kayıtlı inşaat mühendislerinin hazırlayarak verebileceği bu raporun sonucunda binaya ait beton statik değerleri ve beton analiz degerleri belirlenir. Bina kolon çapları, demir çapları ve taşıyıcı sistemdeki bütün değerler hesaplanır. Bunun sonucunda öğrenci sayısına denk gelen binanın yük taşıma değerlerine görerapor hazırlanır. Hazırlanan bu rapor tüm analiz değerleri ile kurum açmaya uygun bir yapı ise bu rapor kurum açma evrakları ile birlikte milli eğitim müdürlüğüne kurs açma başvurusu yapılır.

Kurum açılacak binaya ait teknik rapor hazırlanırken kurs açılacak yada okul açılacak kurumun adı, bina tapu ve yapı izni bilgileri ve bina açık adresi gibi bilgilerin eksiksiz olarak tarafımıza bildirmeniz gerekir.

Teknik rapor hazırlayan inşaat mühendisine ait yetki belgeleri bu rapor ile birlikte olmalidir. Teknik raporu hazırlayan inşaat mühendisine ait SİM belgesi, İTB belgesi, imza sirküsü, vergi levhası, mühendisler oda kaydı ve diploması olmalidir. Yüksek İnşaat Mühendisimiz Mehmet Aydın ile Teknik Rapor ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.

Kurs açma, anaokulu açma ve özel okul açmak isteyen, kurs nasıl açılır, kurs açmak teknikleri nelerdir, kurs nasıl açılır, kurs açma şartları nelerdir diyen ve bilgi almak isteyenler bize telefonlarımızdan ulaşabilirler.

mebozel

Mesajınızı bırakın