• WhatsApp (0542) 528 08 96
  • mebozeldanismanlik@gmail.com

Uzaktan Öğretim Kursu

Uzaktan Öğretim Kursu

Özel Muhtelif Kursların bünyesinde bulunan Uzaktan Öğretim Kursu açmak isteyen girişimcilerin öncelikle standartlar yönergesine uygun bir yeri olması gerekmektedir. Uzaktan Öğretim Kursu açılacak olan yapıda uygun şartları sağlaması koşuluyla kişisel gelişim kursu olarakta hizmet verebilmektedirler.

Uzaktan öğretim kursu nası açılır diyen girişimcilerin bilmesi gereken , kullanılacak bina yangın yönetmeligine uygun olması gerekmektedir. Kurs açılacak bina çok katlı bina ise bina içinde kesinlikle alkollü mekan yada umuma açık yerler ( internet cafe, kahvehane, ganyan bayi vs) aynı binada olamaz. Yine çok katlı bir binanın üst katlardan bir yeri kullanıyorsanız kesinlikle engelli ulaşımına uygun olmalıdır. Bina asansörlü ise engelli ulaşımı standartı olan TSE 81-70 e uygun olmalı, yada engelli ulaşımını sağlayan engelli liftleri temin edilmelidir.

Uzaktan öğretim kurslarında bulunması gereken birimler, en az 10 metrekare olacak şekilde bir tane öğretmenler odası olmalıdır. Yine uzaktan öğretim olarak kullanilacak yerde yeterli araç ve gereçlerle donatılmış olan bir yayın odası olmalıdır. En az 8 metrekare olacak şekilde öğretmenler odası olacak. En az 15 metrekare olacak şekilde bir tane yüz yüze sınıfı olacak ve en az 4 tane tuvalet olmalidir. 4 tane tuvalet ile uzaktan öğretim kursu ve kişisel gelişim kursu açmak mümkündür. Yeterli derslik ve birimler sağlanması koşuluyla kişisel gelişim kursu ve uzaktan öğretim kursu ortak tek işletme ruhsatı ile hizmet verebilir.

Uzaktan öğretim kursu açmak isteyen, uzaktan öğretim kursu nasıl açılır diyen, uzaktan öğretim kursuu hakkında bilgi almak isteyen, uzaktan öğretim kursu açma şartları nelerdir diyen girişimciler bize ulaşarak bilgi alabilirler.

mebozel

Mesajınızı bırakın